Pilavlık Bulgur 1 kg (Balıkesir)

Fiyat : 19,50 TL(KDV Dahil)

Pilavlık Bulgur 1kg (Balıkesir)

Balıkesir Bigadiç'in dağ köylerinin fazla ayrık otu yetişmeyen ve dolayısıyla ot ilacı kullanılmayan verimli topraklarında doğal hayvan gübresi kullanılarak elde edilen buğdaydan üretilmiş pilavlık bulgur. Buğdayın bakır kazanlarda kısık ateşte meşe odunlarıyla yaklaşık 1 saat boyunca pişirilmesi, serilerek kurutulması, değirmende istenilen boyda kırımı yapılması ve kalan kabukların ve kırık bulgurların serilerek ve havalandırılarak son haline getirilmesiyle elde edilmiştir.

ÖNEMLİ NOT: Marketlerde satılan bakliyatın aksine koruyucu madde içermediğinden serin yerde, tercihen buzdolabında saklamanızı öneririz.

Halisinden.com sizin için araştırdı:

* Buğday bakır kazanlarda kısık ateşte meşe odunlarıyla yaklaşık 1 saat boyunca pişiriliyor

* Sererek kurutulmuş ve değirmende kırılmıştır

* Buğday susuz tarım ve hayvansal gübre kullanılarak üretilmiştir

Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Bulgur ve Buğday 

Bulgur ve buğday hakkında çok daha fazla bilgiyi Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Bulgur ve Buğday maddelerinde bulabilirsiniz 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.