Bee Force Bio Propolis Ekstraktı 30 ml (Alkolsüz)

Marka : BEEFORCE
Fiyat : 75,00 TL(KDV Dahil)

Propolis, Zeytinyağı ve Çörekotu Yağı Ekstraktı (30 ml)

Propolis Nedir? 
 Pro (ön) + Polis (koruyan) kelimelerinden oluşan propolis; arılar tarafından kovan içi temizliğinde, yalıtımında ve hastalıklardan muhafazasında kullanılmak üzere bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları önemli bir koruyucu maddedir. Arılar bu bitkilerden topladığı reçinemsi maddeyi arka ayaklarında kovana taşırlar. Arılar propolisi kovanda antibakteriyal, antifungal ve antiviral bir ajan olarak, steril ortamı sağlamak ve arı kolonisinin sağlığını korumak amacıyla kullanırlar. Son yıllarda binlerce üniversite araştırmasına konu olan bu değerli arı ürünü, hem arılar ve hem de insanlar için büyük önem taşımaktadır. 

Sıvı Propolis Nedir? / Propolis Nasıl Kullanılır Hale Getirilir ?

 Sıvı Propolis; saf propolisin çok özel bilimsel biyoteknolojik yöntemler kullanılarak ekstraksiyonu ve zeytinyağı-çörek otu yağında özütlenmesi ile elde edilen bir sıvı propolis ürünüdür. 

 Propolis Nasıl Kullanılır Hale Getirilir ?

 Propolisin faydaları ancak uygun işlemlerden geçirilmesi ile açığa çıkmaktadır. Ham propolisin insanlar için biyolojik yararlılığı son derece düşüktür. Propoliste yer alan biyoaktif etken maddelerin insan tüketimine uygun hale getirilmesi ve besin değeri-biyolojik yararlılığı korunarak uygun yöntemlerle ekstrakte edilerek sıvı propolis haline getirilmesi son derece önemlidir. 

Ankara Üniversitesi Teknokent Bölgesi’nde bilimsel Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen ve tamamen doğal olan sıvı propolis alkol, gliserin vb. hiçbir zararlı katkı maddesi, su ya da türevlerini içermez. Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü tarafından kalitesi ve etkinliği güvence altındadır.

Propolisin İçeriği:

 Ham propolisin bileşimi kaynağına ve iklim koşullarına göre değişmekle birlikte genel olarak %50 reçine, %30 mum, %10 esansiyel ve aromatik yağlar, %5 polen, %5 diğer organik bileşikler ve mineral maddelerden oluşmaktadır. Dünya genelinde toplanan propolis örneklerinde 200’den fazla bileşik tanımlanmıştır. Ülkemizde üretilen yerli propolisin kalite özelliklerinin dünya ortalamasının üzerinde olduğu belirlenmiştir.
Propolis; yapısında çok değerli polifenoller, flavonoidler, amino asitler  ve  daha pek çok biyolojik aktif bileşikler içerir. Propoliste ayrıca magnezyum (Mg), kalsiyum (Ca), iyot (I), potasyum (K), sodyum (Na), bakır (Cu), çinko (Zn), mangan (Mn) ve demir (Fe) gibi mineraller ile A, B1, B2, B6, C ve E vitaminleri saptanmıştır.

Propolisin Zararları:

Damla propolis iki yaşından küçük çoçukların kullanması için uygun değildir.  

 

Muhafazası:
 Güvenli ambalaj içerisinde, oda sıcaklığında muhafaza edilmesi önerilir. Doğrudan güneş ışığı almamalıdır. Ağzı kapalı halde olması etkili kullanım süresini uzatacaktır.

Halisinden.com sizin için araştırdı:

* Genel uygulamanın aksine çözünmesinde alkol kullanılmamıştır
* Gliserin, su vb. içermez

Propolis, arıların kovanın korunması ve temizliği için ağaçların tomurcuk ve kabuklarından topladığı çok önemli bir maddedir.

* Vücut ağırlığınızın her 10 kg'ı için günde 1 damla doğrudan ya da balla karıştırarak kullanabilirsiniz. 3-4 hafta düzenli kullanılması ve bu uygulamanın senede 2-3 defa tekrarlanması önerilir. 
* Ağzı kapalı olarak, serin ve kuru yerde güneş ışığından uzak saklanmalıdır.
* Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde ve yaraların iyileşmesinin hızlandırımasında faydalıdır.
* İlaç değildir.
* Hamile ve emziren anneler kullanmadan önce doktora danışmalıdır.
* 2 yaşından küçük çocukların kullanması uygun değildir.

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.