Beyaz Çay Gümüş İğne 20 gr

Marka : NEŞE
İndirim Oranı : %15 İndirim

Beyaz Çay (Gümüş İğne) 20 gr

Rize’nin genel çay tarlalarındaki çay filizlerinin en uç iğne kısımlarının özenle tek tek toplanmasıyla elde edilen özel çay ürünümüzdür.  Altın iğne ürünümüze göre dolgunluğu ve iğne genişliği daha azdır.  Beyaz çayın en önemli özelliği üzerinde barındırdığı beyaz tüycüklerdir. Bu tüycüklerden dolayı bu çaya Beyaz Çay ismi verilmiştir.

Beyaz Çay Nasıl Demlenir?

Beyaz çayı demlemenin en önemli püf noktası suyun sıcaklığının 80-90 derece arasında olmasıdır.  Yani suyu ocaktan alır almaz, kaynar haldeyken beyaz çay yapraklarının üzerine dökülmemesi gerekir.  Kaynamış suyu ocağı kapattıktan sonra 5-7 dakika kadar bekletin ve öyle kullanın. Kaynar su, çay yapraklarının haşlanmasına ve çayın tadının acılaşmasına neden olur.  1 büyük bardak çay için 5-6 adet beyaz çay yeterli olacaktır.  

Suyu Beyaz çay bardaklarının bulunduğu bardağa döktükten sonra 4-5 dakika kadar demleyebilirsiniz.  Kullanılan çay miktarını ve demleme süresini damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz.  

Beyaz Çayın Tadı Nasıldır? 

Beyaz çay hafif aramolı ve yumuşak içimli bir çaydır.

Beyaz Çay nasıl içilir?  

Hafif aromalı olduğu için sade içilebileceği gibi tatlandırmak için süt limon veya leker kullanılabilir. Son içimden sonra posasını yiyebilirsiniz.  

Beyaz Çay Kaç Kez Demlenir?

Beyaz çay tadını muhafaza ederek en az üç kez demlenebilir.

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.