Bio Perga Ekstraktı 50 ml (Alkolsüz)

Marka : BEEFORCE
Fiyat : 230,00 TL(KDV Dahil)

Bio Perga 50 ml (Alkolsüz):

Bio perga; dünyada ilk ve tek olan çok özel bilimsel biyoteknolojik yöntemle saf perga özünün ekstraksiyonu ve zeytinyağı-çörek otu yağında özütlenmesi ile elde edilen sıvı perga (sıvı arı ekmeği) ürünüdür. Ankara Üniversitesi Teknokent Bölgesi’nde uzman eliyle geliştirilen ve tamamen doğal olan bu ürün, alkol, gliserin vb. hiçbir zararlı katkı maddesi su ya da türevlerini içermez.  Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü tarafından kalitesi ve etkinliği güvence altındadır.

Damla Perga Nasıl Kullanılmalıdır ?

 Arı ekmeği sabah ya da akşam aç karnına alınması önerilir. Genel kullanım için 4-10 yaş arası çocuklarda günlük alım 1.25 ml, 11 yaş ve üzeri yetişkinlerde ise 2.5 ml’dir. Özel durumlar halinde yetişkinlerde günlük 5 ml alınabilir. Mevcut oran sabah ve akşam aç karnına olmak üzere ikiye bölünebilir. Maksimum etki için en az 3-4 hafta düzenli olarak alınmalı, yılda en az 2-3 kür uygulanmalıdır. Serin ve kuru ortamda ağzı kapalı muhafaza edilmeli, metal kaşık ya da muhafaza kabı kullanılmamalı, doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. 

Perga Nedir? / Arı Ekmeği Nedir ?

Perga; işçi arıların çiçeklerden seçerek toplamış oldukları polenleri nektar ve kendi salgıladıkları özel enzimler ile karıştırarak özümsediği ve sonra bal petekleri içerisinde paketleyerek muhafazaya aldıkları üstün bir gıda maddesidir. 

Arı ekmeği (bee bread) olarakta bilinen bu değerli arı ürünü, yavru arıların ve kraliçe arının en temel gıda maddesi ve çok zengin bir besindir. Pupadan çıkan yavru arılar 5 gün boyunca bu arı ekmeğini yemektedir. Arının ilk besini olduğu için bu ürüne "arı bebek maması" da denilmektedir. 

İçeriğindeki benzersiz ve çok miktardaki yararlı bakteri ve bileşikler normal polene fazladır. Polene göre en az üç kat daha yüksek biyoaktif özelliğe sahiptir.

Sıvı Perga Nasıl Muhafaza Edilir ?

Güvenli ambalaj içerisinde, oda sıcaklığında muhafaza edilmesi önerilir. Doğrudan güneş ışığı almamalıdır. Ağzı kapalı halde olması etkili kullanım süresini uzatacaktır.

Arı Ekmeğinin Zararları

Bal ürünlerine alerjisi olanlar doktorlarına danışmalıdır.  2 Yaşından küçük çocuklara verilmemelidir.  

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.