Büyüyo Probiyotik Kuru Yoğurt Mayası (3*0,5 gr)

Marka : DANEM

Büyüyo Probiyotik Kuru Yoğurt Mayası (3*0,5 gr)

Katkısız, koruyucusuz, probiyotik, lezzetli ve damak tadımıza uygun bu mayayı süte karıştırıp evinizde kendi yoğurdunuzu kendiniz üretebilirsiniz. Çocukların tadına bayılacağı bu yoğurdun 200 ml'si yaklaşık 20 milyar faydalı probiyotik bakteri içerir. Glutensizdir, GDO'suzdur ve inek sütü proteini içerir.
Üç paket maya içerir. Her biri ile 2 lt süt mayalanabilir. 

* Yoğurdun kıvamı kullandığınız süte bağlıdır. Süt ne kadar kaynatılırsa (kuru maddesi ne kadar fazla olursa) yoğurt o kadar katı olur.

* Mayalanma sürecinde sütün sıcaklığını 45 derecede tutmaya özen gösterin.

* Bu ürün tek kullanımlık olup 3 paket içerdiğinden 3 defa 2 litrelik süt mayalayabilirsiniz. Elde edilen yoğurt yeniden maya olarak kullanılırsa probiyotik özellikleri zamanla azalır.

Sütün mayalanması:
Bir paket mayayı yarım çay bardağı ılık süte (45 derece) ekleyin, iyice karıştırın ve çevresini sararak aynı sıcaklıkta 6 saat bekletin. Bu süre sonunda mayanız aktifleşir. Süt kıvamında olması normaldir. 2 litre sütü kaynatın. Kaynadıktan sonra mikroplarının ölmesi için en az 7 dakika daha kısık ateşte kaynatmaya devam edin. Yoğurdunuzun katı olmasını istiyorsanız bunu 10 dakikaya çıkartın. Kaynatırken kaymak oluşmaması için arada bir karıştırın. Kaynattığınız sütü biraz soğutup kaymak oluşmuşsa başka bir kaba ayırıp sütü cam kaba aktarın. Sütünüz 45 dereceye kadar soğuduğunda hazırladığınız mayayı ekleyip iyice karıştırın. Etrafını sararak 45 derecede 6 saat bekletin. Ardından buzdolabına koyun. 1 gün beklettikten sonra prebiyotik sağlıklı yoğurdunuzu afiyetle tüketebilirsiniz.

Halisinden.com sizin için araştırdı:

* Bağırsak florasını düzenleyen ve sindirim sistemini güçlendiren probiyotik (=hayatı destekleyen) özellikte ev yoğurdu elde etmenizi sağlar
* Katkı maddesi ve koruyucu içermez
* Gluten içermez
* Patentli yöntemlerle, Ar-Ge çalışmaları ve bilimsel araştırmalarla en uygun teknoloji kullanılarak Göller Bölgesi Teknokentinde üretilmiştir
* Buzdolabında 7 ay dayanır
* Üretici akademisyenlerle Gıda Fuarında yüzyüze görüşüp birinci elden bilgi alma fırsatı bulduk
* Helal sertifikalıdır
* Damak tadımıza uygun
* Üç paket maya içerir. Her biri ile 2 lt süt mayalanabilir.

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.