Çankırı Kaya Tuzu Sofrada Öğütmelik 500 Gr

Marka : Saygın
Fiyat : 10,50 TL(KDV Dahil)

Sofrada Öğütmelik Çankırı Kaya Tuzu 250 gr

 (Senede en fazla 30 ton üretim yapılabilen Çankırı tuz mağaralarından elle toplanan tuz kristallerinden şeffaf ve birinci kalitede olanları değirmende öğütülerek elde edilen şeffaf sofralık kristal kaya tuzudur. İyot dahil 84 doğal mineral içerir, ayrıca iyot eklenmemiş, rafine edilmemiş ve beyazlatıcı vb. hiçbir kimyasal madde katılmamıştır. )

 Saygın Doğal ve Gerçek Kaya Tuzu içeriğinde, vücudunuzun sağlıklı çalışması için gerekli olan sodyum oranı yüksektir. Sodyum ile birlikte yüksek miktarda fosfor, kalsiyum, potasyum, demir, magnezyum, çinko, selenyum, bakır, brom, zirkonyum ve iyot içerir. Rafine sofra tuzunda bulunan hiçbir katkı maddesi veya alüminyum bileşenini içermez. İç Anadolu Bölgesindeki tuz ocaklarından özenle seçilen kristal kaya tuzları, kalite standartlarına uygun olarak üretime alınır. Saygın tesislerinde, hijyen kurallarına uygun bir şekilde öğütülerek, kullanıma hazır şekilde paketlenir.

%100 Doğal ve Gerçek Kaya Tuzu, sodyum ve klorür ile birlikte, insan vücudunun spesifik oranlarda ihtiyacı olan birçok minerali ihtiva ettiğinden insan sağlığı için vazgeçilmezdir. Kullandığınız tuzun çeşidi sağlığınız için önemli olduğundan, tuzunuzu almak için rastgele herhangi bir tedarikçiye gitmeden önce, piyasadaki tuz çeşitleri arasındaki farkları bilmeniz de önemlidir.

Her tuz, Doğal Kaya Tuzu değildir. Rafine edilmiş tuzların, rafine işlemi esnasında, yüksek sıcaklıklarda kimyasal yapıları bozulur, kalsiyum, potasyum gibi değerli minerallerini kaybederler. Rafine tuz vücutta aşırı su birikimlerine (ödem) sebep olarak, kalp yetersizliğine yol açabilir. Günümüzde kanalizasyon ve sanayi arıtma kimyasallarının göl yada denizlere deşarj edilmesi sonucu, deniz yada göl tuzları da doğallığını kaybetmiştir.

Bu durumda güvenilir bir marka olan Saygın Doğal ve Gerçek Gıda, sizin için tam da aradığınız doğal tuzu üretir.

Tamamen doğal olduğundan, biyolojik enerjik olarak "canlı" kabul edilen Saygın Doğal ve Gerçek Kaya Tuzu, vücudumuzda olduğu gibi dahil olmak üzere 84 önemli mineral ve elementi ihtiva eder, bu nedenle kolayca metabolize olur. İçeriğinde bulunan sodyum, kan hacmi ve basıncının düzenlenmesinin yanı sıra sinirlerin bilgi ve uyaranları iletmesine yardımcı olur, kas kasılmalarında kullanılır ve birçok kalp fonksiyonu için gereklidir.  Vasküler sağlığa yardımcıdır, sağlıklı akciğerler ve solunum fonksiyonlarını destekler, hücreler içerisinde pH dengesini sağlar, yaşlanma belirtilerini azaltır, sağlıklı uyku düzeni geliştirir, libidoyu arttırır, kas kramplarını önler, nemlenmeyi arttırır, kemikleri güçlendirir, tansiyonu düşürür, dolaşımı geliştirir, ağır metallerin zehirli etkisini detoksifiye eder.

Muhteşem lezzetiyle sofranıza tat katar.

 


Halisinden.com sizin için araştırdı:

* Hiçbir katkı maddesi, topaklaşma önleyici, beyazlatıcı vb. içermez ve rafine edilmemiştir

* 0-1 mm aralığında çapa sahiptir. Daha küçük ebata öğütüldüğünde topaklaşma oranı artacağından bu boyda hazırlanmıştır

* Hava almayacak şekilde saklayın; aksi takdirde katkı maddesi içermediğinden bir miktar topaklaşma yapabilir. Bu son derece normal olup elle ufalayarak kullanmaya devam edebilirsiniz

* Öğütme esnasında hiçbir mineral kaybına ve yapısal bozukluğa uğramamıştır.

* Çankırı Kaya tuzu 250 - 300 milyon yıl önce oluşmuştur ve göl tuzları gibi kirlilik bulaşmamıştır

* Analiz sonuçları:

-> pH (25 santigrad derece): 8-8,5
-> Spesifik kodüktivite (25 santigrad derece):1900 mho/cm
-> Buharlaşma kalıntısı (180 santigrad derece): 3700 mg/lt
-> K: 70 mg/l
-> Na: 2580 mg/l
-> Ca: 550 mg/l
-> Mg: 4510 mg/l
-> B: Toplam 7,6 mg/l
-> Li: 2,2 mg/l
-> HCO3: 334 mg/l
-> CO3: 102 mg/l
-> SO4: 23600 mg/l
-> Cl: 960 mg/l
-> F: 0,4 mg/l
-> SO2: 0,8 mg/l