Endanem Büyüyen Kefir Mayası (0,5 gr)

Marka : DANEM

Endanem Büyüyen Kuru Kefir Mayası (0,5 g)

Sütü bu katkısız mayayla mayalayarak büyüyen doğal kefir elde edebilir ve bu kefir taneleri ile sürekli kefirinizi üretebilirsiniz. Bir canlı olan kefir mayasıyla şefkatle ilgilenirseniz zamanla çoğalacağını göreceksiniz. Bu maya ile elde edeceğiniz kefirin 200 ml'si yaklaşık 20 milyar faydalı bakteri içerir. Glutensizdir ve az miktarda inek sütü proteini içerir. K

NOT: Bu ürün büyüyen kefir taneleri üretmek içindir. Tek kullanımlık kefir elde etmek için Sevdanem Kuru Kefir Mayasını tercih edebilirsiniz.

Kefirin üretimi ve korunması:
Kefir mayası kolayca çoğaltılabilir. Kaynattığınız sütü cam kavanoza boşaltıp oda sıcaklığına kadar soğumasını bekleyin. 1 litre süte bir paket büyüyen kefir mayası ekleyip kavanozun kapağını kapatın. 8 ila 24 saat içerisinde mayalanma tamamlanır. Sütün kesilmiş hale gelmesinden işlemin tamamlandığını anlayabilirsiniz. Daha yoğun bir kıvam için 48 saate kadar bekleyebilirsiniz. Mayalanma tamamlandığında oluşan kefiri metal olmayan süzgeçle süzerseniz canlı kefir tanecikleri elde etmiş olursunuz. Kalan kefiri afiyetle içtikten sonra süzdüğünüz canlı kefir tanelerini taze süte katarak yine cam kavanozda buzdolabında saklayın. Kefir tanelerinin çoğaldığını göreceksiniz. 2-3 gün içinde yeni kefiri mayalamanız önerilir (En geç 10 gün içinde kullanmalısınız). Yine süzerek büyüyen kefirinizi saklayabilirsiniz.

Mikroorganizma içeriği:
Lactobacillus içeriği : 10,54 log kob/ml
Lactococcus içeriği: 10,62 log kob/ml
Toplam maya: 5,69 log kob/ml
Lactobacillus acidophilus içeriği: 9,71 log kob/ml
Bifidobacterium içeriği: 9,37 log kob/ml

Halisinden.com sizin için araştırdı:

* Katkı maddesi ve koruyucu içermez
* Gluten içermez
* Patentli yöntemlerle, Ar-Ge çalışmaları ve bilimsel araştırmalarla en uygun teknoloji kullanılarak Göller Bölgesi Teknokentinde üretilmiştir
* Buzdolabında 4 ay dayanır
* Üretici akademisyenlerle Gıda Fuarında yüzyüze görüşüp birinci elden bilgi alma fırsatı bulduk
* Helal sertifikalıdır
* İstediğiniz kadar büyüyen kefir üretebilirsiniz

Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Kefir

Kefir hakkında çok daha fazla bilgiyi Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Kefir maddesinde bulabilirsiniz 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.