Himalaya Tuzu Sofrada Öğütmelik 500 Gr

Marka : Saygın
Fiyat : 14,50 TL(KDV Dahil)

Sofrada Öğütmelik Himalaya Kaya Tuzu 500 gr

SAYGIN Doğal ve Gerçek Himalaya Tuzu, Himalaya bölgesinden İthal kristal kaya tuzudur. Himalaya Kristal Tuzunun saf, taze, katkısız, muhteşem lezzetiyle sofranıza tat katar. Özenle seçilerek parçalanmış kristaller, içerdiği mineraller nedeniyle pembemsi renktedir. Rafine sofra tuzunda bulunan hiçbir katkı maddesi veya alüminyum bileşenini içermez.

Pembe Himalaya Tuzu, dünya üzerinde bulunabilecek en saf tuzdur. Himalaya Dağları'nın derinliklerinden çıkarılan bu tuz, 200 milyon yıl önce kristalleşmiş, lav, kar ve buzun altında modern dünyanın kirliliği ve atıklarından korunmuş, dokunulmadan saflığını muhafaza etmiştir. Biyolojik enerjik olarak "canlı" kabul edilen kristal tuz, vücudumuzda olduğu gibi Kalsiyum, Magnezyum, Potasyum, Bakır ve Demir dahil olmak üzere 84 önemli mineral ve elementi ihtiva eder, bu nedenle kolayca metabolize olur. Vasküler sağlığa yardımcıdır, sağlıklı akciğerler ve solunum fonksiyonlarını destekler, hücreler içerisinde pH dengesini sağlar, yaşlanma belirtilerini azaltır, sağlıklı uyku düzeni geliştirir, libidoyu arttırır, kas kramplarını önler, nemlenmeyi arttırır, kemikleri güçlendirir, tansiyonu düşürür, dolaşımı geliştirir, ağır metallerin zehirli etkisini detoksifiye eder.

%100 Doğal ve Gerçek Himalaya Tuzu, sodyum ve klorür ile birlikte, insan vücudunun spesifik oranlarda ihtiyacı olan birçok minerali ihtiva eder.  Her tuz, Doğal Tuz değildir. Rafine edilmiş tuzların, rafine işlemi esnasında, yüksek sıcaklıklarda kimyasal yapıları bozulur, kalsiyum, potasyum gibi değerli minerallerini kaybederler. Rafine tuz vücutta aşırı su birikimlerine (ödem) sebep olarak, kalp yetersizliğine yol açabilir. Günümüzde kanalizasyon ve sanayi arıtma kimyasallarının göl yada denizlere deşarj edilmesi sonucu, deniz yada göl tuzları da doğallığını kaybetmiştir. Bu durumda güvenilir bir marka olan SAYGIN Doğal ve Gerçek Gıda, sizin için tam da aradığınız doğal tuzu üretir.

Muhteşem lezzetiyle sofranıza tat katar.

Gurme aşçılar, sağlıklı% 100 Doğal Himalaya tuzunun enfes tadını sofralarda, pişirme ve fırınlamada önerir.

SAYGIN Doğal ve Gerçek Himalaya Tuzu ile tuzun tadına varın.