Kambu Çayı Kültürü
Kambu Çayı Kültürü

Kombu Çayı Mantarı (Kombucha Çayı Kültürü)

Marka : MAYAKÖY

Kambu Çayı Kültürü

 Kombu Çayı tatlı ekşi lezzetiyle pek çok sağlık faydasını içerisinde barındıran antik bir içecektir. Kralların İçeceği olarak da anılan Kombu Çayı Uzak Doğu'da binlerce yıldır sağlık ve güzellik iksiri olarak kullanılmaktadır.Tadı daha çok narenciye sularının tatlı ekşi lezzetini andırsa da aslında şekerli çayın Kombu Çayı Kültürü ile fermente edilmesiyle oluşur.

Kombu Çayı Kültürlerimiz evde Kombu Çayı yapmak için özel yetiştirilmiş tamamen doğal ve sağlıklı kültürlerdir. Kültürlerimiz tamamen organik çay ve doğal pancar şekeri kullanılarak çoğaltılıp, beslenmektedir. Aktif kullanıma hazırdır. Yaklaşık 1-2 litre kombu çayı mayalayacak büyüklüktedir. Kültürümüz ilk mayalanma sırasında kullanılacak kendi kombu çayı içinde ambalajlanır. Kombu Çayı kültürlerimiz sigara içilmeyen bir ortamda her türlü kimyasallardan ve kirletici metallerden uzak korunup, saklanmaktadır.

Kombu Çayı kültürü birçok bakteri ve mantarın oluşturduğu simbiyotik bir kültürdür ve kombu çayı hem probiyotik hem de prebiyotiktir.

Kombu Çayı her tür çayla ve şekerle yapılabilir. 1-2 haftalık fermentasyon sonrasında içinde pek çok organik asitler, amino asitler, aktif enzimler, polifenol ve B Vitamini oluşur. Ayrıca mayalanma sonrasında ortaya çıkan karbondioksit sayesinde de kabarcıklanma meydana gelir. Gazlı içecek sevenler için çok uygundur.

Çocuklarda pek çok gazlı içeceğin yaratacağı uyarıcı etkisine sahip değildir.  4 yaşından küçük çocuklar ve hamilelerde kullanımı tavsiye edilmez.

Kombu çayı DÜŞÜK GLİSEMİK İNDEKSE sahiptir. İçindeki bakteri ve mayalar şekerle beslenir. Bu yüzden tatlı bir içecek olmasına karşın fermente şeker kana hızla karışmaz. Açlık hissini tetiklemek şöyle dursun tokluk hissi veriyor. Kilosuna dikkat edenler için idealdir.

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.