Oolong Çayı (Paye) 100 gr-ZAYIFLAMA
Oolong Çayı (Paye) 100 gr-ZAYIFLAMA
Oolong Çayı (Paye) 100 gr

Oolong Çayı (Paye) 100 gr

Marka : NEŞE
Fiyat : 15,00 TL(KDV Dahil)

Oolong Çayı (Paye) 100 gr

Oolong çayı dünyada popülaritesi hızla artmakta olan çaylardan biri kabul edilmektedir. Çay diyarı Rize Çayeli'nin 5 yıldır doğal tarıma geçilmiş yüksek kesimi ve farklı iklim özelliğine sahip Senoz vadisinden Oolong Çayı (Paye), yeşil çay ile siyah çay arasında bir üründür. Sağlıklı yeşil çay kendisine ağır gelenler tadı siyah çaydan ziyade yeşil çaya yakın olan, ama yeşil çaydaki otsu tadı içermeyen bu organik çayı tercih edebilir. Farklı aromasıyla mutlaka denemeniz gereken bir ürün.

Halisinden.com sizin için araştırdı:

* Rize Çayeli'nin 5 yıldır doğal tarıma geçilmiş Senoz vadisinden

* Yeşil çay ile siyah çay arası bir tada sahiptir; yeşil çay etkisini içerir, ama otsu tadı yoktur

* Antioksidan bakımından zengindir.

* Oolong çayından kişi başına 1-1,5 çay kaşığı kullanın ve demleme usulüyle tüketin (kaynatmayın).

* Aç-kapa fermuarlı ambalajı sayesinde pratik saklama imkanı.

Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Çay 

Çay hakkında çok daha fazla bilgiyi Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Çay maddesinde bulabilirsiniz 

 

Oolong çayı nedir?

Oolong çay yeşil çaydan daha çok Türk damak tadına yakın oluşu ile ülkemizde de ününü arttırmaktadır.  Oolong çayı fiyatı siyah çaydan fazla olmakla beraber Siyah çaydan çok daha az miktar (1-1,5 çay kaşığı) demlemek yeterlidir. 

Oolong çayı nasıl yapılır? 

Yeşil çaydan daha uzun, siyah çaydan daha kısa süre fermente edilerek yapılmaktadır. Anavatanı Çin olan Oolong çayın 5 yıldır doğal tarıma geçilmiş olan Rize Çayeli'nin Senoz vadisinde üretimine başlanmıştır. Bu sağlıklı çay halisinden.com güvencesi ile sofralarınıza gelmektedir.

Oolong çayı nasıl demlenir / nasıl kullanılır / nasıl hazırlanır? 

Oolong çayının demlemek için porselen demliğin kullanılması daha iyi olur. Öncelikle çayı yıkamalıyız. Büyük bir fincan için su için bir buçuk çay kaşığı oolong çayı yeterlidir.  Oonlong çayını demliğin içine koyup biraz kaynar su ile yıkayıp suyu dökün. Beş dakika kadar havalandırın. Ardından kaynar suyu üzerine dökün. İsteğe göre 3 ile 10 dakika arasında demleyin.

Oolong çayı nasıl içilir? 

Oolong çayının küçük fincanlarda içilmesi önerilir. Çayın dibinde yoğunluğu kaldığı için çayın dibindeki kısım eşit dağıtılmalıdır.   

Oolong çayı hangi sıklıkta içilir?

Her şeyi kararında kullanmak gerektiği gibi Oolong çayını da günde bir kaç kez içmek yeterli olacaktır. Sabahları içilmesi en uygunudur. Akşam geç saatlerde açlık hissedenlerin öğleden sonra Oolong çayı içmeleri tavsiye edilir.

Oolong çayının zararları

Oolong çayı kafein içerdiğinden hamile ve emziren kadınlara önerilmez. Ayrıca, akşam saatlerinde kullanılması uykuyu kaçırır. Metabolizmayı hızlandırdığı için spor yapmadan önce kullanılmamalıdır.

 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.