Organik Ekşi Hamur Mayası 150 gr

Marka : MAYAKÖY
Fiyat : 38,00 TL(KDV Dahil)

SİPARİŞ ÜZERİNE GETİRTİLİR.

Organik Ekşi Hamur Mayası 150 gr

Özlediğiniz geleneksel Anadolu köy ekmeklerinin ve hamur işlerinin yapımında kullanacağınız Ekşi Hamur Mayası 150 gramlık ambalajda aktif ve hemen kullanıma hazırdır. Ekşi hamur mayamızın beslenmesi ve korunmasında sadece Antik Organik Siyez unu kullanılır.  
Hamur işlerinizi başka hiçbir ilave kabartıcıya gerek duymadan kabartıp, lezzetlendirecek kuvvette, bakteri ve mantar popülasyonuna sahiptir.
Ekşi Maya un ve suyu sağlıklı ekmek haline getirmenin bilinen en eski yoldur. Ekşi maya içindeki mantar ve bakteriler hamurunuza nüfuz ederek uygun ortamda yerleşir ve yaşarlar. Yaşamlarına devam ederken bol bol havayı hamurun içine depo ederler. İşte bu şekilde dümdüz olan hamurunuz genişler büyür, lezzetlenir ve gerçek bir ekmek, börek, kek halini alır. 

HİÇBİR KORUYUCU VE KATKI MADDESİ İÇERMEZ, ORGANİKTİR.

 

Ekşi ekmek mayanızın saklanıp yaşatılması oldukça kolaydır. Tek gereksinimi yüksek kaliteli, katkısız, organik un ve temiz sudur. Düzenli beslediğiniz takdirde ömür boyu size sayısız lezzetli ekmekler ve hamur işleri sunar.

NOT: Katkısız ekmeklerimiz sipariş üzerine üretilmektedir. Pişirilmeden önce hamur belli bir süre dinlendirildiğinden kargoya verilmesi 1-2 günü bulabilmektedir.

Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Buğday ve Un 

Buğday ve un hakkında çok daha fazla bilgiyi Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Buğday ve Un maddelerinde bulabilirsiniz 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.