Organik İçime Hazır Salep (6 adet)

Marka : MAYAKÖY

SİPARİŞ ÜZERİNE TAZE ÜRETİLİR

Organik İçime Hazır Salep (6 Adet)

Organik  Salebimiz Kastamonu Bölgesine aittir. Siyez buğdayı ekilen organik tarım arazilerinde kendiliğinden yetişen orkidelerden elde edilir.  Organik salebimiz katkı, kıvam arttırıcı ve koruyucu içermez. 6 ADET İÇİME HAZIR CAM ŞİŞEDEDİR. Sadece ısıtmanız yeterli. Dilerseniz dondurucuda dondurarak dondurma şeklinde tüketebilirsiniz. Dondururken çırpma teliyle yarım saatte bir çırpmak gerekir.

Doğal salep yüksek rakımlarda az miktarda yetişen bu vahşi orkidelerin kök kısımlarının işlenmesiyle yapılır. Halk arasında çayır çiçeği çam gülü de denen bu çiçeklerde en fazla iki kök bulunur. Tek tek elle zedelenmeden orkideler topraktan sökülür. Kökleri önce fırçalanır sonra sütle yıkanır ve asılarak gölgede kurutulur. Kurutulan kökler daha sonra değirmenlerde çekilerek toz haline getirilir. Bu zahmetli işlemin yanı sıra nadir de bulunur. 1 kilo salep yaklaşık 2500 orkide kökünden çıkar. Bu sebeple doğal katkısız salep çok değerli ve az bulunurdur. 

Doğal saleplerde glikomanan adı verilen bir madde bulunur bu madde sütle şişer ve yoğunlaşır. Doğalsa; kıvam arttırıcıya, nişastaya gerek olmaz. Salep içeceği olarak satılan içecekler doğal orkide kökünden yapılmadığı zaman bol kimyasal ve aroma vericiler içerebilir. 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.

Etiketler
salep,