Organik Siyez Bulguru 1 kg

Marka : MAYAKÖY
Fiyat : 16,00 TL(KDV Dahil)

 Organik Siyez Bulguru 1 kg

Siyez Buğdayından yapılan bulgur ve ekmeğin tadı ve besin değerleri diğer buğdaylardan farklıdır. Karsın Kavılcasıyla birlikte Antik Buğdaylar arasındadır. Siyez bulgurumuz GDO içermezTübitak Mam tarafından isteğimiz üzerine gönderilen siyez bulguru numunesinin GDO analizi 27.02.2017 tarihinde yapılmış ve 49362558-125.05-385/1053 numarası ile raporu yayınlanmıştır. Yapılan testler sonucunda örnekte CaMV 35S ve NOS dizilimleri TESPİT EDİLMEMİŞTİR. Bu dizilimler genetik modifiye ürünlerde (GDO'lu ürünlerde) olan DNA dizilimleridir.

Siyez Bulguru Slow Food Projesi kapsamında Nuh'un tatları olarak da bilinen presidium ürünler arasına Türkiye'den seçilen ilk üründür.

Bu buğdayın karbonhidrat değeri düşük fakat protein değeri yüksektir. Protein miktarı siyez buğdayında 14-25/100 gr iken diğer buğdaylarda 10-12/100 gr.dır. Folik asit ve B vitaminleri açısından oldukça zengindir.  Yapılan çalışmalarda siyez ununun diğer unlara göre yüksek yağ içeriğine ve daha fazla sarı lutein oranına sahip olduğu ortaya konulmuştur.  Tam tahıl tüketimiyle ilişkili sağlık yararları ve düşük glisemik indekse sahip olmasının yanında, fonksiyonel gıda olarak da protein, fenolikler, tokoferoller ve karotenoidler açısından diğer buğday türlerine göre daha zengin bir yapıda olduğu tespit edilmiştir. Tüm tam tahıllarda olduğu gibi lif bakımından da oldukça zengindir.

Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Buğday ve Un 

Buğday ve un hakkında çok daha fazla bilgiyi Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Buğday ve Un maddelerinde bulabilirsiniz 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.