Organik Siyez Unlu Şebit Yufka 250 gr

Marka : MAYAKÖY

SİPARİŞ ÜZERİNE TAZE ÜRETİLİR

Organik Siyez Unlu Şebit Yufka 250 gr

Sadece organik siyez unu, organik un, tuz ve arıtılmış su ile tamamen elde geleneksel yöntemle üretilir. Paket içerisinde 2 adet kullanılmaya hazır yufka bulunur.

Antik Şepit mayasızdır. Dilerseniz ekmek olarak tüketebileceğiniz gibi, böreklik yufka şeklinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Siyez unu Anadolu'da binlerce yıldır bilinen en eski buğday türü olan Siyez Buğdayı'ndan taş değirmenlerde öğütülerek üretilmiştir. Bugünkü buğdayın atası olarak da bilinen Siyez Buğdayı'nın kromozom yapısı 2n 14 dür ve genetik olarak en basit buğdaydır. 

49362558-125.05 2646 7093 numaralı ve aynı tarih ve 49362558-125.05 2646 7094 numaralı  TÜBİTAK MAM analiz sonuçlarına göre SİYEZ UNLARIMIZDA VE EKMEKLERİMİZDE CaMV35S ve NOS dizilimleri tespit edilememiştir. Bu dizilimler GDO'lu ürünlerde mevcut olan DNA dizilimleridir. Bu rapor sonuçlarına göre ürünlerimizde GENETİK MODİFİYE ÜRÜNLERDE bulunan genlere RASTLANMAMIŞTIR.

NOT: Katkısız ekmeklerimiz sipariş üzerine üretilmektedir. Pişirilmeden önce hamur belli bir süre dinlendirildiğinden kargoya verilmesi 1-2 günü bulabilmektedir.

Halisinden.com sizin için araştırdı:

* Ekşi mayalı

* Açıldıktan sonra iki üç gün içinde tüketmenizi öneririz.

* Hiçbir katkı maddesi, beyazlatıcı, koruyucu vb. katılmıyor (bu yüzden özellikle yaz aylarında buzdolabında saklamanız önerilir)

* Bugünkü buğdayların atası organik siyez unundan (taş değirmende öğütülmüştür)

* Hammadde analizleri düzenli olarak yapılmaktadır

* Diğer buğday ekmeklerine göre en %40 daha fazla protein içerir

Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Buğday ve Un 

Buğday ve un hakkında çok daha fazla bilgiyi Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Buğday ve Un maddelerinde bulabilirsiniz 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.