Probiyotik Organik Süt Kefiri (3 Adet)

Marka : MAYAKÖY
Fiyat : 27,00 TL(KDV Dahil)

SİPARİŞ ÜZERİNE TAZE ÜRETİLİR

Probiyotik Organik Süt Kefiri (3 Adet)

Pastörize sütle yapılır ancak mayalandıktan sonra pastörize edilmez, bu sebeple içinde canlı bakteriler yaşamaya devam eder.  Gerçek kefir yani probiyotik özelliği kesilmemiş kefir ancak ve ancak doğal kefir mayaları ile geleneksel metotla üretilebilir.  Diğer kefirlerde olduğu gibi tat ve dokusunu standartlaştırmak, raf ömrünü ve istikrarını sağlamak, üretim zorluklarını ortadan kaldırmak için toz kefir mayası kullanılmaz.  Toz kefir mayaları ile mayalanan kefirler pastörize edilmese dahi genellikle 7 ila 9 zincir probiyotik bakteri ve mantar içerirken geleneksel metotlarla canlı maya ile yapılan kefirde 50 den fazla zincir mevcuttur. Yani geleneksel kefir ticari kefire oranla 7 kat daha fazla probiyotik yoğunluğa sahiptir.
Organik Kefir Mayaları ile mayalanmaktadır. 1 kutuda 250 cc.lik 3 adet kefir bulunur. 
Kefir, oda sıcaklığındaki sütün kefir mayaları kullanılarak 1-3 gün fermente edilmesiyle ortaya çıkan bir içecektir. Yoğurdun daha akışkan haline benzer, tadı ekşimtırak, kokusu hoştur. Soğuk içilir ve içene ferahlık hissi verir. Yaz kış tüketilebilir. Kefir mayaları sütün içindeki şekerle beslenerek sütü fermente ettiği için laktoz alerjisi olanlarca dahi güvenle tüketilebilir.

Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Kefir

Kefir hakkında çok daha fazla bilgiyi Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Kefir maddesinde bulabilirsiniz 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.