Saf Bal 320 Gr

Marka : BEEFORCE

Saf Bal 320 Gr

Bee Force Endemik Poliflora Ham/saf süzme çiçek balı sınırlı seri ve özel olarak üretilmektedir. Bilimsel uzman ekip gözetiminde saflığı korunarak tamamen hijyenik koşullarda tüketime hazırlanmaktadır. 

Anadolu'nun eşsiz ve tertemiz Yüksek Yaylalarından gelen Bee Force Endemik Poliflora Ham/Saf Çiçek Balı, gerçekten eşsiz bir poliflora ürünüdür. Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü tarafından kalitesi güvence altındadır. 

Arıların doğadaki çiçek nektarlarını ve polenlerini en saf halde toplayıp özel enzimleriyle oluşturduğu çiçek balı, özellikle ham halde iken (pastörize edilmemiş, yüksek ısıya maruz bırakılmamış) doğru beslenmenin anahtarıdır. Yüksek ısıl işlem, balın bileşiminde bulunan antioksidan özelliğe sahip değerli fenolik bileşiklerin ve faydalı enzimlerin zarar görmesine ve kaybına yol açtığından, balın doğal hali ile tüketime sunulabilmesi çok önemlidir.

Bal, bileşimi bakımından karbonhidrat oranı yüksek bir besin maddesidir. Genel olarak balın % 80'i değişik şekerlerden, % 17'si sudan, % 3'lük kısmı ise enzim ve diğer maddelerden oluşur. Balın besin değerini arttıran kimyasal bileşikleri bal ile birlikte tüketebilmek için söz konusu maddelerin baldaki miktarlarının korunması gerekmektedir. 

Bal, temel monosakkaritler olan glukoz ve fruktozla birlikte 25 farklı oligosakkarit içermektedir. Aynı zamanda az miktarda protein, amino asit, enzim, mineral, vitamin, aroma bileşenleri ve polifenol gibi maddeler de bulunmaktadır. Balda şimdiye kadar on iki değişik enzim olduğu rapor edilmiştir.

Muhafazası:  

Güvenli ambalaj içerisinde, soğuk ve kuru bir ortamda (buzdolabında) muhafaza edilmelidir. Doğrudan güneş ışığı almamalıdır. Özellikle cam kavanozda ve ağzı kapalı halde olması etkili kullanım süresini uzatacaktır.

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.