Saf Perga (Arı Ekmeği) 80 Gr

Marka : BEEFORCE
Fiyat : 120,00 TL(KDV Dahil)

Saf Perga ( Arı Ekmeği) 80 Gr

Perga Nedir-Arı Ekmeği Nedir

Perga; işçi arıların seçerek toplamış oldukları özel polenleri nektar ve salgıladıkları enzimler ile karıştırarak özümsediği (özel olarak mayaladığı) çok değerli bir arı ürünüdür. Arı ekmeği (bee bread) olarak da bilinen perga, yavru arıların ve kraliçe arının üstün besin maddesidir.   Pupadan çıkan yavru arılar 5 gün boyunca bu arı ekmeğini yemektedir. Arının ilk besini olduğu için bu ürüne "arı bebek maması" da denilmektedir.  Bileşiminde önemli amino asitler, enzimler, hormonlar, vitaminler (özellikle A, B1, B2, B3, B6, C, E, H, biyotin, folik asit) ve değerli mineral maddeler içerir.

Arı Ekmeği İçeriği - Perga İçeriği:

Bileşiminde önemli amino asitler, enzimler, fitohormonlar, vitaminler ve değerli mineral maddeler içerir. Perga ortalama % 20-22 protein, % 24-35 karbonhidrat, % 1.6 lipid, % 2.43 mineral, % 3.5 laktik asit, % 35 şeker ve % 1.6 yağ içeriğine sahiptir. Yapısındaki temel vitaminler: A, B1, B2, B3, B6, B12, C, PP, E, D, K, H , mineraller: Fosfor (P), Kükürt (S), Potasyum (K), Ca, Na, Cl, Mg, Fe, Cu, Zn, Co, Mo, Se, Cr, Ni, Si, amino asitler: fenil alanin, löysin, valin, izolöysin, arginin, histidin, lisin, methionin, threonin ve triptofan’dır. 

Arı Ekmeği nasıl muhafaza edilir? 

Tercihen buzdolabında ağzı kapalı muhafaza edilmelidir. Metal kaşık ya da muhafaza kabı kullanılmamalı, doğrudan güneş ışığına maruz

bırakılmamalıdır.

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.