Süt Kefiri Taneleri

Marka : MAYAKÖY
Fiyat : 38,00 TL(KDV Dahil)

Süt Kefiri Taneleri

Süt kefiri kültürümüz üç dört parçadır ve yaklaşık 1 litre sütü mayalayabilmektedir.

Kefir, oda sıcaklığındaki sütün kefir mayaları kullanılarak 1-3 gün fermente edilmesiyle ortaya çıkan bir içecektir. Kefir mayaları tekrar tekrar kullanılabilen, sarımtırak rengi ve karnabahar çiçeklerine benzeyen görüntüsüyle eşsizdir

Kültürlerimizin tümü temiz bir ortamda hiçbir kimyasal madde ile temas ettirilmeden çoğaltılıp korunmaktadır. Kefir mayalarımızın çoğaltılmasında kullanılan sütler organiktir.

NOT: Bu ürün büyüyen kefir taneleri üretmek içindir. Tek kullanımlık kefir elde etmek için Sevdanem Kuru Kefir Mayasını tercih edebilirsiniz.

Ticari olarak raflarda boy gösteren kefirlerde, tat ve dokusunu standartlaştırmak, raf ömrünü ve istikrarını sağlamak, üretim zorluklarını ortadan kaldırmak için canlı kefir mayası yerine toz kefir mayası kullanılmaktadır. Toz mayalarda genellikle 7 ila 9 zincir probiyotik bakteri ve mantar varken, ev yapımı kefirde 50 den fazla zincir mevcuttur. Yani geleneksel kefir ticari kefire oranla 7 kat daha fazla probiyotik yoğunluğa sahiptir.

Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Kefir

Kefir hakkında çok daha fazla bilgiyi Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Kefir maddesinde bulabilirsiniz 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.