Teff Tohumu 250 Gr

Marka : MAYAKÖY

Teff Tohumu 250 gr

Teff Tohumu 250 gr. ambalajlarda satışa sunulmaktadır. Kahverengidir. Kavrulmamıştır. Teff tohumu GLÜTENSİZDİR. Afrika ve özellikle Etiyopya menşeli olarak bilinse de endemik bir bitki değildir. Dünya çapında yetiştirilmektedir. 

En küçük fonksiyonel tahıl olarak bilinir. Glüten intöleransı olanlarca kullanılabilir. Çok değerli bir bitkisel protein kaynağıdır. 

Tohumları kavrulup, haşlanıp veya sütle pişirilip yenebilir. Tıpkı karabuğday, bulgur ya da kinoa gibi tüketilebilir. Tohumlar çay olarak çeşitli çaylarla karıştırılarak içilebilir. 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* Peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* Kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* Kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* Zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.

Etiketler
teff, teff tohumu,