Yaban Mersini (Creanberry) 1500 Gr
Yaban Mersini (Creanberry) 1500 Gr
Yaban Mersini (Creanberry) 1500 Gr
Yaban Mersini (Creanberry) 1500 Gr

Yaban Mersini (Blueberry ) 250 Gr

Fiyat : 35,50 TL(KDV Dahil)

Yaban Mersini -Turna Yemişi (Cranberry) 150 Gr

Yaban mersini faydalarının keşfedilmesi ile kullanımı hızlı artan meyvelerden biri.    Ancak ülkemizde farklı meyve ve yemişlere genel olarak yaban mersini denildiği için yaban mersini nedir, blueberry ne demek, blueberry ve cranbery farkları nedir, mavi yemiş nedir gibi sorular çok sorulmaktadır.  Hatta bu yemişlerin karıştırılması şifadan çok hastalıklara sebep olmaktadır.  En önemli farkları Blubery şekersiz iken ve şekersiz olarak kurutulurken gene yaban mersini adıyla satılan cranberry ise şekerlendirilerek kurutulur.  Ayrıca blueberry mavi renkli iken cranberry kırmızı renkli bir meyvedir.  

Yaban Mersini nedir? /Blueber ne demek ?

Fundagiller familyasından mavi küçük bir meyve olan bluebery dünyada Amerika ve Kuzey Avrupa'da yetiştirilirken ülkemizde daha çok Doğu Karedenizde yetiştirilmektedir.  Yaban mersini kurusu tanımı çok geniş olduğundan Tarım Bakanığınca bluebery, mavi yemiş olarak adlandırılmıştır.   Bluebery faydarı ile de benzerlerine kıyasla çok talep edilen bir meyve.  Bu sebeble blubery fiyatları benzerlerinden daha yüksektir bu da mavi yemiş ile diğerlerini ayırt etmenize yardıımcı olacaktır.  

Mavi yemişin içeriğinde A, C, E ve K vitaminleriyle kalsiyum, demir, potasyum ve magnezyum gibi minaraller vardır.  

Yaban Mersini kaç kaloridir?

100 Gr kurutulmuş yaban mersini 48 kaloridir. 

Yaban mersini nasıl kullanılır ? 

Atıştırmalık olarak kullanılabilileceği gibi yoğurtla karıştırılarak da kullanılabilir.       

Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Yaban Mersinia

Yaban mersini hakkında çok daha fazla bilgiyi Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Yaban mersini maddesinde bulabilirsiniz 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.